Fransa’nın En Kötü Seri Katilinin, Televizyon Programındaki Rahat Tavırları ve Yanıtları, Aldığı Bol Bol Alkış Ortaya Çıktı

Fransız seri katil François Verove’nin, Ülkenin popüler yarışma programlarından biri olan “Herkes yerini almak istiyor” adlı programa 2019 yılında katıldığı ortaya çıktı. Verove, programa katılmasının ardından 2 yıl sonra yakalanacağını fark ederek intihar ettiği açıklandı. Yarışmada Fransız kamuoyunun yakından tanıdığı sunucu Nagui Fam’ın sorularını rahatlıkla yanıtlayan Verove, seyircilerden bol bol alkış topladı.

KASABANIN SAKİNİ, SERİ KATİL OLARAK ORTAYA ÇIKTI

Marianne dergisinin ortaya çıkardığı habere göre, Verove’nin Fransa’nın güneyindeki La Grande-Motte isimli kasabada eşi ve iki çocuğuyla birlikte yaşadığı ve yerel halk tarafından sevilen bir birey olduğu belirlendi. Verove’nin televizyona çıkmasıyla ilgili bilgiler, Marianne dergisi tarafından gün yüzüne çıkarıldı.

İNTİHAR VE GİZEMİN PERDE ARKASI

2021 yılında günlük kiraladığı bir evde aşırı dozda ilaç içerek yaşamını yitiren 59 yaşındaki Verove’nin bir intihar mektubu bıraktığı ortaya çıktı. Mektupta Verove’nin, içinde “bir suçlu yapan çılgın bir öfke” taşıdığını ifade ettiği belirtildi.

KURBANLAR VE GİZLİ KİMLİĞİ

DNA incelemelerine göre Verove, 11 yaşında Paris’te 1986 yılında ölü bulunan Cecile Bloch’un cinayetini işlediği tespit edildi. Polis kayıtlarına göre Verove’nin toplamda 31 cinayet ve tecavüz olayına karıştığı belirlendi. Verove’nin gizli kimliği uzun yıllar boyunca polis tarafından aranan biri olarak kaldı.

EŞİNİN ŞAŞKINLIĞI VE ELEŞTİRİLER

Verove’nin eşi, eşinin bir seri katil olduğunu hiç düşünmediğini dile getirdi. Ancak Verove’nin France 2 isimli devlet televizyonuna ismini gizlemeden çıkması, Fransız polisine sert eleştirilere neden oldu.

İKİ SORUDA ELENDİ

Marianne dergisinin yayınladığı görüntülerde Verove’nin, sunucu tarafından tanıtılması ve yarışmada verdiği yanıtlar dikkat çekti. Olimpiyatlar ve tüberküloz aşılarıyla ilgili genel kültür sorularını yanlış bilerek elendiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x